"انفجار"

یکشنبه 1399/05/19 - 11:08 gilan
یادداشت دکتر عمران علیزاده در مورد انفجار لبنان با نام

"انفجار"

14فوریه ۲۰۰۵ حدود ۱۵ سال پیش" رفیق حریری" از سرشبکه های نفوذ غرب در لبنان و جهان اسلام که بیشتر به چهره ای سعودی- لبنانی معروف بود تا یک رجل میهن پرست لبنانی در انفجاری مشکوک در بیروت کشته میشود.

14فوریه ۲۰۰۵ حدود ۱۵ سال پیش" رفیق حریری" از سرشبکه های نفوذ غرب در لبنان و جهان اسلام که بیشتر به چهره ای سعودی- لبنانی معروف بود تا یک رجل میهن پرست لبنانی در انفجاری مشکوک در بیروت کشته میشود. مرگ رفیق حریری بهانه ای بینظیر بدست غربگرایآن لبنانی و صد البته محور عربی- عبری- غربی درمنطقه ژئوپلتیک غرب آسیا میدهد که تمام مشکلات لبنان را ناشی از حضور سیاسی- نظامی سوریه در لبنان بدانند. ۱۵ سال پیش سوریه کشوری مقتدر با سطح قدرت ناحیه ای (توان تصیم سازی و تصمیم گیری در همسایگانش) بود. اشتباه راهبردی سوریه در تسلیم به این خواسته وخروج نیروهایش از ِلبنان زمینه ساز دو اتفاق بزرگ شد: ۱- کاهش سطح قدرت سوریه و نهایتا ایجاد زمینه های جنگ داخلی و نابودی کامل این کشور

۲- زمینه سازی ایجاد دولتهای بی کفایت وفاسد از "شبکه نفوذ غرب در لبنان" که  از مهمترین آنها میتوانیم به دولت" سعد حریری" که حتی توان تصمیم گیری درست در انبار صدها تن نیترات آمونیوم(ماده قابل انفجار) در محموله ای ساختگی در بندر بیروت در سال ۲۰۱۵را نداشت، اشاره کنیم.

این سناریو ممکن است بعد از انفجاربزرگ دو روز پبش بیروت اینبار برای جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان قابلیت اجرا داشته باشد.

 در ماههای آینده حفظ اقتدار سیاسی - نظامی-  امنیتی ایران در لبنان، کمک به بازسازی هوشمندانه بندر بیروت با تکیه بر توان مهندسی َشرکتهای ایرانی و کمک به ایجاد و حفظ دولتی مستقل و کار آمد در لبنان برای جمهوری اسلامی ایران حیاتی خواهد بود. دولتهای بی کفایت ساخته شده از عوامل نفوذی شبکه همکار غرب در سراسر جهان اسلام فقط در زمینه سازی انفجار" بندرگاهها" تبحر ندارند. آنها استادان انفجارهای اقتصادی- اجتماعی در کشورهایشان هستند.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)