تشویق مردم و نخبگان جهت شرکت در انتخابات و بستر سازی برای مشارکت حداکثری در دانشگاه‌ها

استان گیلان

تشویق مردم و نخبگان جهت شرکت در انتخابات و بستر سازی برای مشارکت حداکثری در دانشگاه‌ها

مسئول بسیج اساتید استان گیلان گفت : استادان، خواص و نخبگان جامعه هستند که باید اثر و نقش خودشان را در صحنه‌های مختلف نظام و انقلاب اسلامی ایران ایفا کنند.

استادان،  خواص و نخبگان جامعه هستند که باید اثر و نقش خودشان را در صحنه های مختلف نظام و انقلاب اسلامی ایران ایفا کنند.


به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان گیلان ، نشست تخصصی " انتخابات، تجلی اراده مردم در حکمرانی اسلامی"  به همت بسیج اساتید استان گیلان و با حضور جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گیلان در سالن سردار دل ها شهید سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.


دکتر وهب جعفریان مسئول سازمان بسیج استادان سپاه قدس گیلان در این جلسه ضمن گرامیداشت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) و روز جانباز ، برگزاری نشست های بصیرتی در دانشگاهها را مفید خواند و گفت: این نشست ها می تواند در راستای تقویت نگاه ما نسبت به موضوع بسیار پر اهمیت انتخابات و گسترش این موضوع در کلاس‌های درس جهت ارتقای بصیرت دانشجویان  بسیار موثر باشد.


وی با استناد به کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و نگاه مرحوم حضرت ایت الله مشکینی (ره)، انتخابات را به کربلا تشبیه کرد و شرکت کنندگان درانتخابات را سه دسته خواند و ادامه داد:یک دسته از افراد آنهایی هستند که مخالف نظام هستند و نه تنها در انتخابات شرکت نمی‌کنند بلکه علیه نظام هم درحال فعالیت هستند و به مثابه قاتلین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام هستند که می خواهند نور حقیقت را خاموش کنند. دسته دوم افرادی هستند که در انتخابات شرکت می کنند و رای سفید می دهند . این افراد  همان افرادی هستند که نسبت به قتل آقا ابا عبدالله الحسین بی تفاوت بودند.


دکتر جعفریان با برشمردن خصوصیات افراد دسته سوم ، ادامه داد: دسته سوم  آنهایی بودند برای انتخابات وارد عرصه شدند و رای خود را هم به صندوق ها ریختند چون به  درک رسیده اند که سرنوشت خود را به دست خوشان رقم بزنند و با مشارکت در انتخابات علاوه بر یاری دین خدا، از امر نایب امام زمان شان اطاعت کرده و چشم شیطان را کور و  دشمنان را ناامید نمایند. 


وی تاکید کرد: در این زمان توجه به  انتخابات دارای اهمیت ویژه ای است،  انقلاب اسلامی ایران در حال حاضر درخت تناوری است که خون هزاران شهید به پای آن ریخته شده است و در حال حاضر چشم جهانیان به این انتخابات  ماست چرا که  انتخابات برای ما اقتدار خواهد آفرید و اقتدار امنیت را برای ما به وجود خواهد آورد. 


جعفریان تصریح کرد:  استادان،  فرماندهان جنگ نرم هستند که باید اثر و نقش خودشان را ایفا کنند حتی اگر  این اثر و نقش به همراه هزینه‌هایی باشد و هرچه داریم از اسلام عزیز هست و باید آبرویمان را خرج ان کنیم که ان شاءالله بهترین سرمایه گذاری برای آخرتمان خواهد بود.


وی  حضور در خط ولایت و اطاعت از ایشان را شرط عاقبت به خیری  دانست و تاکید کرد: ما باید وفاداری خود را نسبت به این نظام، انقلاب  و این حرم را با مشارکت و تشویق عموم مردم به مشارکت ثابت کنیم.


این مقام مسئول افزود: امروز در مجموعه دانشگاههای استان گیلان، اعضای هیات علمی دغدغه مند می خواهند پای کار انقلاب باشند  الان در جهان همه مشتاق هستند ببینند در ایران چه اتفاقی خواهد افتاد  و نقش ایران در سطح بین المللی کاملا مشخص است و طبیعتاً امروز سکوت ما در کلاس‌ها جایز نیست و باید نقش خودمان را بخوبی ایفا کنیم و با قدم های راسخ علاوه تشویق نخبگان و احاد مردم به مشارکت در انتخابات، زمینه لازم برای بستر سازی مشارکت حداکثری  را در دانشگاه ها فراهم کنیم.

 

روابط عمومی بسیج اساتید استان گیلان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.